X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

مسئولین تلاش می کنند باید تشکر کرد ولی فقر عمیقی وجود دارد  

 

سید حسن خمینی با اشاره به نقش کارآمدی، در برتری یک اندیشه، اظهارداشت: بیکاری گسترده و فقر عمیقی در جامعه وجود دارد و وضع معیشتی سختی حاکم است. 
یادگار امام راحل گفت: جامعه‌ای که بوی منیت می دهد، نمی‌تواند رنگ و بوی امام(ره) بدهد.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی که در دیدار اعضای شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری سخن می گفت، با بیان این‌که بر اساس آیات الهی، عزت تنها از آن خدا، ائمه و مومنین است، اظهارداشت: همه انسان ها فراز و فرودهای زیادی در زندگی دارند. تکریم‌های ظاهری قدرت، ارزش چندانی ندارد، افراد زیادی در تاریخ آمده و سر و صدای بسیاری به راه انداخته‌اند، اما امروز کسی آنها را نمی شناسد، اما کسانی بودند که چون در مسیر الهی قدم برداشتند و عزت آنها از سوی خداوند بود، هر قدر هم دشنام شنیدند، محبوب تر شدند.

وی افزود:

عزت یعنی رخنه در دل های مردم، هیچکس نمی تواند عزتی که خداوند به کسی داده، از او بگیرد. خداوند گاهی اوقات کسی را عزیز می کند که همه می خواهند او ضعیف باشد.

سید حسن خمینی با بیان این‌که حضرت امام خمینی (س) در جامعه ما مظلوم است، گفت: مهمترین دلیل مظلومیت امام(ره) این است که آنگونه که باید، امام(ره) را نشناخته‌ایم و آنگونه که واقعیت امام(ره) بود، معرفی نشده است. یکی از مهمترین ابعاد وجودی امام(ره) این بود که ایشان، منیت را در خود کشته بود. او یک پا روی "من" گذاشته بود و پای دیگر، را در کوی دوست نهاده بود.

وی با تاکید بر این‌که جامعه زمانی اسلامی می شود که مسوولان، منیت را کنار بگذارند، اظهارداشت: همه می خواهیم جامعه اسلامی شود، اما اگر مسوولان جامعه منیت را کنار نگذارند، جامعه هرگز اسلامی نخواهد شد. اگر منیت برداشته شود آن وقت از بسیاری از لغزش ها چشم برداشته می شود و بر بسیاری از اشک‌ها، رحمت می بارد.

یادگار امام(ره) با بیان شروط الگو شدن امام(ره) در جامعه گفت: اگر بخواهیم امام(ره) را در جامعه اسوه کنیم، باید ویژگی‌های ایشان را به عنوان یک الگو بدانیم. جامعه ای که بوی منیت می دهد، نمی تواند رنگ و بوی امام(ره) بدهد.

سید حسن خمینی با اشاره به نقش کارآمدی، در برتری یک اندیشه، اظهارداشت: بیکاری گسترده و فقر عمیقی در جامعه وجود دارد و وضع معیشتی سختی حاکم است.

وی افزود: اگر هزار بار از فوائد یک دارو صحبت شود، اما بر مریض موثر نباشد، کسی به آن اعتقاد پیدا نمی کند. حقیقت آن است که مسوولان تلاش می کنند و باید از آنها تشکر کرد، ولی از سوی دیگر حقیقت آن است که مشکلات در عرصه های مختلف بسیار است.

سید حسن خمینی در پایان گفت: همه در قبال جامعه مسوولیم همه باید تلاش کنیم تا مشکلات جامعه را حل کنیم و باید جامعه‌ای بسازیم که بتوانیم آن را "جامعه اسلامی" بنامیم و آن مقدار دارای ارزش باشد که ‌لیاقت تقدیم به صاحب الزمان را یافته باشد.

در این دیدار، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری و نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی، داریوش قنبری، محسنی، سیدفاضل موسوی، دستغیب، نصیری و نصیرزاده و تنی چند از اعضای شورای مرکزی حزب مردم سالاری، در سخنانی به ارائه دیدگاه های خود در خصوص فضای سیاسی جامعه، مشکلات معیشتی مردم، وضعیت دیپلماسی کشور و نیز چندوچون انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی و حضور یا عدم حضور اصلاح طلبان پرداختند.

این مراسم با اقامه نماز مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی و ضیافت افطار به پایان رسید.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد